Strzelnica w wakacje – oryginalny pomysł na letnią atrakcję

Za oknami lipcowe, słoneczne lato, sezon urlopowy w pełni – wakacje trwają. To czas na wypoczynek, wycieczki poza miasto i szansa na nowe doświadczenia. W tych nowych doświadczeniach warto zaplanować aktywności, na które zazwyczaj nie mamy czasu lub siły po wyczerpującym tygodniu pracy. Idealnym pomysłem jest całodniowy wypad na strzelnicę i nauka strzelania z broni palnej. Ta letnia atrakcja doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku dorosłych, jak i młodzieży.

 

Co robić w wakacje w mieście?

 

Wakacje w mieście to dla wielu osób czas lokalnej rekreacji. Zwiedzanie okolicznych atrakcji i zabytków, wycieczki podmiejskie czy aktywności na świeżym powietrzu to tylko przykłady spędzania wolnego czasu. Jednak po pewnym czasie codzienne uczęszczanie na basen czy ponowna wizyta w tym samym muzeum może nudzić. Jeśli szukasz przełamania rutyny, a jednocześnie nie chcesz słono płacić za wakacyjne wyjazdy, warto rozważyć nietuzinkową aktywność w bliskiej odległości. Idealną propozycją jest kurs strzelania w Akademii Obrony Saggita, na który zapraszamy serdecznie każdego. Bez względu na płeć oraz na to, jakie masz doświadczenie z bronią palną – jeśli masz ukończone 18 lat i jesteś osobą niekaraną, serdecznie Cię zapraszamy! Nasze oddziały zlokalizowane są w Poznaniu oraz w Ziębicach koło Wrocławia. Wakacje we Wrocławiu, Świdnicy, Kłodzku, Poznaniu, Gnieźnie czy Lesznie nie muszą być nudne – wystarczy nie więcej niż półtora godziny, by dotrzeć na kurs do Akademii Obrony Saggita! 

 

Kurs strzelania z broni palnej

 

Oferowane przez nas zajęcia znacznie się różnią od strzelania na strzelnicy komercyjnej. Na klasycznej strzelnicy płacisz za udostępnienie broni, toru strzeleckiego i określoną ilość amunicji. Instruktor nauczy Cię, jak bezpiecznie strzelać z broni, nie powie Ci jednak, jak celnie i skutecznie prowadzić ogień do celu. To właśnie wyróżnia nas na tle konkurencji, że u nas płacisz nie tylko za emocje, ale i umiejętności. Nie płacisz za wystrzelaną amunicję, nie limitujemy jej – zależy nam, byś w pełni przyswoił przekazaną wiedzę, co podkreślamy w naszym bio. Dla przykładu, jeśli nieco słabiej poradzisz sobie z karabinem wyborowym, jeszcze raz objaśnimy zasady strzelania, skorygujemy postawę, zwrócimy uwagę na popełniane błędy i wydamy dodatkowe naboje. A to wszystko bez dopłaty – strzelasz do momentu, gdy poczujesz, że opanowałeś daną umiejętność. Z nami wychodzisz na plus – podczas szkolenia Basic Shooting Operator oddasz minimum 50 strzałów z 5 różnych kalibrów. Za podobny pakiet na strzelnicy komercyjnej musiałbyś zapłacić od 500 do 700 złotych. Oszczędzasz więc co najmniej 60 złotych, a praktyczne umiejętności, emocje i satysfakcję otrzymujesz od nas w gratisie!

 

Wakacje na strzelnicy

 

Basic Shooting Operator to nie jedyne, co mamy w zanadrzu dla pasjonatów strzelectwa. Jeśli podstawowy kurs skłoni Cię do dalszego rozwoju, polecamy zdobycie zaawansowanej wiedzy na kursach Medium Shooting Operator i Advanced Shooting Operator. Na pierwszym z nich nauczysz się jeszcze lepiej kontrolować broń podczas strzelania dynamicznego, w trakcie przemieszczania się. Drugie z nich sprawi, że będziesz w stanie operować bronią w parach, osłaniając drugiego strzelca oraz radzić sobie w stresujących sytuacjach i usuwać niesprawności broni. Po odbyciu tych kursów możesz rozszerzyć swoje umiejętności o strzelanie z biodra, w niedoczasie (Instinctive), strzelania w samoobronie lub w ochronie bliskiej osoby (Defensive) oraz strzelanie po ciemku, z niekorzystnymi warunkami oświetleniowymi (Night Vision). Jeśli zamiast dalszych szkoleń wolisz po prostu rekreacyjnie strzelać, zapisz się do naszego klubu i odwiedzaj nas podczas treningów Akademii Obrony Saggita. Czeka na Ciebie szeroki wybór broni krótkiej i długiej, osie treningowe o zróżnicowanej długości i w pełni wyposażone stanowisko do strzelania konkurencji trap.

 

Rodzinna wizyta na strzelnicy

 

Wielu uczestników naszych zajęć zastanawia się, czy na trening klubowy lub kolejne zajęcia można wybrać się z rodziną. Odpowiedź jest prosta: jak najbardziej, u nas każdy jest mile widziany! Na strzelnicę możesz przyjechać z rodziną – niezależnie od tego, czy zabrane przez Ciebie osoby chcą Ci towarzyszyć, czy też same rozważają uczestnictwo w szkoleniu. Część z klubowiczów Akademii Obrony Saggita znalazła się w naszym klubie właśnie za sprawą pasji swojej małżonki lub swojego męża. Wielu z naszych członków także ma swoje rodziny i wiemy, że nie zawsze jest możliwość pozostawienia dzieci w domu. Dzięki zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa nawet najmłodsi mogą przebywać na terenie strzelnicy. Należy jednak pamiętać, by cały czas pilnować swoich pociech i nie dopuszczać ich w obręb stanowisk strzeleckich. Nasi instruktorzy również dopilnują, by każda osoba była bezpieczna, a samo strzelanie obyło się bez wypadków i incydentów.

Podobne Newsy
Podsumowanie 2023 roku w liczbach – Akademia Obrony Saggita
Prowadzący strzelanie – kto to jest, jak nim zostać? Zadania i obowiązki prowadzącego strzelanie
Kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej – co warto wiedzieć? Kurs KPOF, praca, zarobki
Imprezy integracyjne dla firm na strzelnicy – Akademia Obrony Saggita