Majówka na strzelnicy – doskonały pomysł na aktywny wypoczynek

Każdego roku ponad pół miliona Polaków spędza weekend majowy poza domem. I choć największym powodzeniem cieszą się krótkie, lokalne wypady nad jezioro lub morze, to wciąż wiele osób chętnie korzysta z wycieczek zagranicznych. Są też tacy, którzy nie mają majówkowych planów lub nie mają zamiaru wydawać krocia na wyjazd. Dla takich osób proponujemy połączenie przyjemnego z pożytecznym – kursy strzeleckie organizowane przez Akademię Obrony Saggita!

Co robić na majówkę 2023?

 

Pytanie odnośnie planów na majówkę pada w większości polskich domów i w wielu sytuacjach odpowiedź brzmi “to zależy”. Pierwsza kwestia to oczywiście finanse – w tym roku niewielu z nas może pozwolić sobie na rodzinne wczasy w Egipcie czy wyjazd nad polskie morze. Poszukujemy więc tańszych alternatyw, głównie w okolicy zamieszkania. Drugim elementem jest pogoda – zarówno temperatura, jak i obecność opadów. Nikt z nas nie chce przecież jechać nad jezioro tylko po to, by cały weekend majowy siedzieć schowany przed burzą. Majówka 2023 zapowiada się pochmurno – deszczu co prawda nie będzie, a choć temperatura będzie wynosić przyjemne 14-15 stopni Celsjusza, to o słońcu można zapomnieć. W takim wypadku ciekawą propozycją wydaje się majówka na strzelnicy w Poznaniu lub w Biernacicach koło Ząbkowic Śląskich. Szczególnie ciekawą, jeśli mieszkacie w Poznaniu, we Wrocławiu lub okolicach i nie chcecie spędzić weekendu majowego w domu lub w mieście.

 

Majówka na strzelnicy – czy to dobry pomysł?

 

Odskocznia w postaci strzelnicy na otwartym obiekcie to doskonała forma rekreacji w gronie pasjonatów strzelectwa. Wspomniana wcześniej aura jest doskonała do treningu i nauki – słońce nie będzie oślepiać, a brak deszczu i upału zwiastuje przyjemne samopoczucie. Dodajmy do tego, że dostępne będą osi zarówno z bronią długą – w tym tor do skeeta – oraz krótką. Poza strzelaniem będzie chwila na integrację, lepsze poznanie naszego środowiska klubowego i rozmowy z Założycielem Akademii Obrony Saggita – Tadeuszem Dubickim. Na miejscu klasycznie już rozpalamy ognisko, co oznacza kiełbaski z rusztu i okazje do rozmów i poznania naszych instruktorów. Wszystko przebiega w sympatycznej atmosferze, a cała oprawa nieco przypomina piknik z elementami militarnymi. Mile widziani są zarówno nasi członkowie z wieloletnim stażem, jak również osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę ze strzelectwem. A jeśli Wy lub Wasi znajomi chcecie przeszkolić się z zakresu obsługi broni, to koniecznie zajrzyjcie do nas 6 maja – organizujemy kompleksowy pakiet szkoleń!

 

Majówka na strzelnicy 2023 z Akademią Obrony Saggita

 

W trakcie weekendu majowego strzelnica będzie przeznaczona do użytku wewnętrznego. Oznacza to, że możliwość wejścia będą mieli klubowicze Akademii Obrony Saggita. Jeśli nie należycie do naszego klubu, a chcielibyście zapisać się lub dowiedzieć się więcej, skontaktujcie się z nami mailowo lub telefonicznie. Jeżeli macie już plany majówkowe lub interesują was szkolenia strzeleckie, to serdecznie zapraszamy Was 6 maja na szeroki pakiet BSO, MSO i ISO. Pierwszy z nich to Basic Shooting Operator, czyli wprowadzenie w świat strzelectwa od podstaw. Poznacie w praktyce różne rodzaje broni – od pistoletu Glock 17 przez strzelbę gładkolufową aż po karabiny AK, AR-15 i karabin wyborowy Remington 700. Medium Shooting Operator to nieco bardziej zaawansowany kurs obejmujący strzelanie dynamiczne i bezpieczne poruszanie się z bronią krótką gotową do oddania strzału. Trzeci kurs dedykowany jest zaawansowanym strzelcom – Instinctive Shooting Operator pomaga nauczyć się pracy w niedoczasie i celnego strzelania z biodra.

 

Dlaczego warto skorzystać z kursów strzeleckich?

Nauka strzelania w Akademii Obrony Saggita to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Przyjemne, ponieważ możliwość przestrzelania zróżnicowanych jednostek broni daje ogromną satysfakcję i niezapomniane emocje. Uczucia te są tym silniejsze, jeśli w trakcie kursu wszystkie strzały trafiają do celu – duma i radość jest wówczas ogromna. Pożyteczne zaś, ponieważ zajęcia kształtują nowe, cenne kompetencje. Wiedząc, jak bezpiecznie posługiwać się bronią palną i skutecznie oddawać strzały do celu, zyskujecie bezcenne umiejętności. Oczywiście życzymy Wam, byście nigdy nie musieli z nich korzystać w sytuacji kryzysowych, ale by były Waszym nowym hobby podczas strzelectwa sportowego. Podczas dalszej edukacji dowiecie się, jak ochronić bliskie osoby w kontakcie z napastnikiem (Defensive Shooting Operator) oraz w jaki sposób skutecznie strzelać w nocy (Night Vision Shooting). U nas nie ma wyliczonej amunicji – liczy się to, w jakim tempie robicie postępy. Jeśli z danym segmentem będziecie mieć problem, to powtórzymy go, otrzymacie dodatkowy przydział amunicji i będziemy razem ćwiczyć do momentu, aż przyswoicie nową technikę. Dzięki temu każdy będzie zadowolony – my z wyszkolonych uczestników, a Wy z niesamowitej przygody na strzelnicy.

Podobne Newsy
Podsumowanie 2023 roku w liczbach – Akademia Obrony Saggita
Prowadzący strzelanie – kto to jest, jak nim zostać? Zadania i obowiązki prowadzącego strzelanie
Kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej – co warto wiedzieć? Kurs KPOF, praca, zarobki
Imprezy integracyjne dla firm na strzelnicy – Akademia Obrony Saggita