Krav maga w Akademii Obrony Saggita – ruszają nowe nabory!

Choć na tym blogu zazwyczaj piszemy o strzelectwie, to dziś odejdziemy od głównego tematu. Przedstawimy Wam inną, równie istotną aktywność, która jest nieodłącznym elementem Akademii Obrony Saggita. Mowa oczywiście o krav madze – najskuteczniejszym systemie samoobrony. Ruszyły zapisy na sezon 2023/2024, to dobry moment, by jeszcze lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Skuteczna samoobrona – bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich

 

Każdy członek Akademii Obrony Saggita wie, jak istotne jest umiejętne neutralizowanie zagrożeń. Już od pierwszych szkoleń strzeleckich nauczamy, że bezpieczeństwo to podstawa. Mowa tu nie tylko o bezpiecznym obchodzeniu się z bronią palną, ale też skutecznym odparciu bezprawnego, bezpośredniego zamachu na zdrowie, życie lub inne dobro. W tym celu nie zatrzymujemy się jedynie na zapoznaniu z bronią, co ma miejsce na kursie Basic Shooting Operator. Rozszerzamy tę wiedzę o umiejętną dynamikę z bronią (Medium), strzelanie w sytuacjach problematycznych (Advanced, Night Vision) oraz ochronę bliskich, nieuzbrojonych osób (Defensive, Instinctive). Wszystkie te szkolenia zakładają, że masz do dyspozycji broń, a więc uzyskałeś pozwolenie w naszym klubie. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy jeszcze nie masz patentu strzeleckiego lub z dowolnego innego powodu nie masz do dyspozycji broni palnej? Pozostaje Ci odwrót lub konfrontacja z napastnikiem, która – bez odpowiednich umiejętności – może skończyć się tragicznie. Dlatego tak istotne są kompetencje z zakresu samoobrony, które możesz zdobyć na naszych zajęciach z krav magi.

 

Krav maga – co to jest i jak wyglądają zajęcia?

 

Krav maga to jeden z najskuteczniejszych i najpopularniejszych systemów samoobrony, który powstał w latach 30-tych XX wieku. Twórcą krav magi jest Imi Lichtenfeld, który z pochodzenia był Żydem i zamieszkiwał Czechosłowację. W okresie dwudziestolecia międzywojennego nasilające się nastroje antysemickie były ogromnym zagrożeniem dla członków gmin żydowskich. Antysemici napadali na Żydów, niejednokrotnie w przewadze, dysponując niebezpiecznymi narzędziami. Imi, wykorzystując swoje doświadczenie w sztukach walki i wiedzę przekazaną przez ojca – policjanta – stworzył system walki wręcz. Dziś krav maga stosowana jest przez szereg formacji wojskowych i policyjnych, a metodyka zajęć umożliwia szkolenie także osób cywilnych. Dzięki temu nawet filigranowa kobieta jest w stanie powalić silnego, ciężkiego mężczyznę z nożem, pałką, a nawet pistoletem. Zajęcia stawiają przede wszystkim na dużą aktywność i praktykę – bez teorii, filozofii i medytacji znanej z dalekowschodnich sztuk walki. Treningi polegają na łączeniu uderzeń, kopnięć i ciosów wręcz z sekwencją ruchów obezwładniających przeciwnika. Podczas zajęć dochodzi także do kontrolowanych sparingów w ochraniaczach, gdzie jedna strona uczy się wyprowadzać ciosy, a druga ma za zadanie je blokować. Jedna jednostka treningowa trwająca 90 minut jest intensywna, ale też wnosi umiejętności samoobrony na wyższy poziom.

 

Czy krav maga jest trudna?

 

Wydawać by się mogło, że skuteczna samoobrona to lata intensywnych treningów, wiele skomplikowanych sekwencji ruchowych i konieczność posiadania doskonałej kondycji fizycznej. Nic bardziej mylnego! Krav maga od początku miała być maksymalnie skuteczna przy minimum nakładów i możliwie szybkim czasie wyszkolenia. Wszystko w krav madze bazuje na prostych, ludzkich odruchach i dynamice interakcji, dzięki czemu w mniej niż 10 sekund zagrożenie zostaje zneutralizowane. Dwie jednostki treningowe w tygodniu wystarczą, by po miesiącu zdobyć rozeznanie w krav madze, po kwartale opanować podstawy samoobrony, po pół roku zdać pierwszy egzamin kraverski, a po roku znać większość scenariuszy odpierania zagrożeń. Dlatego jeśli jesteś członkiem klubu strzeleckiego i regularnie z nami trenujesz, rozważ udział w szkoleniach kraverskich. To nie tylko kompetentne i fachowe przeszkolenie, ale też sympatyczna atmosfera, którą znasz ze wspólnych treningów. Czekamy na Ciebie we Wrocławiu, Świdnicy i Wałbrzychu!

Podobne Newsy
Podsumowanie 2023 roku w liczbach – Akademia Obrony Saggita
Prowadzący strzelanie – kto to jest, jak nim zostać? Zadania i obowiązki prowadzącego strzelanie
Kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej – co warto wiedzieć? Kurs KPOF, praca, zarobki
Imprezy integracyjne dla firm na strzelnicy – Akademia Obrony Saggita