Czy strzelanie jest trudne? Pytania przed pierwszą wizytą na strzelnicy

Każdemu, kto po raz pierwszy gości na strzelnicy, towarzyszą ogromne emocje i ekscytacja Pośród tej radości może pojawiać się szereg pytań związanych ze strzelaniem. Doskonale to rozumiemy, w końcu my sami kiedyś zaczynaliśmy swoją przygodę ze strzelaniem. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was odpowiedzi na pytania przed pierwszą wizytą na strzelnicy.

O której mam pojawić się na strzelnicy?

 

Wszelkie informacje związane z Twoim kursem otrzymasz w wiadomości e-mail – tam też znajdziesz godzinę rozpoczęcia szkolenia. Pamiętaj jednak, że o tej godzinie rozpoczynamy omówienie teoretyczne, dlatego na strzelnicy należy pojawić się na minimum 10-15 minut przed początkiem kursu. Ten zapas czasowy wykorzystywany jest na zapoznanie się z regulaminem strzelnicy i zasad postępowania na osi strzeleckiej. W razie problemów z dojazdem (strzelnica jest na uboczu, z drogi asfaltowej zjeżdża się na ścieżkę szutrową), warto skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem +48 510 930 460.

 

Jak ubrać się na strzelnicę?

 

Na strzelnicy nie obowiązuje formalny dress code – nie musicie przyjeżdżać w mundurach czy z oporządzeniem taktycznym. Zalecamy, by ubiór był dostosowany do warunków panujących na świeżym powietrzu. Odzież nie powinna krępować ruchów, a obuwie powinno być na płaskiej podeszwie. W warunkach zimowych wskazane są rękawiczki z wycięciem na palce – strzelanie w “pełnych” rękawiczkach może powodować niepewną pracę palce na języku spustowym. Latem sugerujemy, aby podczas strzelania nie zakładać okularów przeciwsłonecznych – otrzymacie od nas specjalne okulary strzeleckie, ponadto sama oś strzelecka jest w pełni zacieniona. Na szkolenia Medium, Advanced, Instinctive, Defensive, Night Vision oraz VIP prosimy zabrać kaburę udową – jeśli takiej nie macie, możecie wypożyczyć uniwersalną kaburę tuż przed zajęciami u instruktora.

 

Co zabrać ze sobą na strzelnicę?

 

Na strzelnicę koniecznie zabierz ze sobą dowód osobisty – przed rozpoczęciem strzelania poprosimy Cię o wpisanie się do książki pobytu na strzelnicy. Osoby, które zakupiły voucher u jednego z naszych partnerów, np.Groupon, Katalog Prezentów, Wyjątkowy Prezent czy Prezentmarzeń, proszone są o zabranie vouchera z numerem rezerwacji. Dzięki temu będziemy mogli potwierdzić, że z pakietu chce skorzystać uprawniona do tego osoba. Poza tym żaden dodatkowy sprzęt nie jest wymagany. Okulary i rękawice strzeleckie nie są obowiązkowe, ochronniki słuchu w formie stoperów jednorazowych rozdawane są przed zajęciami. Pamiętaj, by na strzelnicę wyjechać wypoczęty i trzeźwy – osoby po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających nie będą dopuszczone do strzelania.

 

Czy strzelanie jest trudne?

 

Wielu osobom wydaje się, że nauka strzelania trwa długo, a samo korzystanie z broni jest trudne. Nic bardziej mylnego! Podczas szkolenia podstawowego Basic Shooting Operator pokażemy Wam, że w około cztery godziny nauczycie się celnego strzelania. I to nie tylko z klasycznego Glocka, ale też z karabinów wyborowych, strzelby, karabinów szturmowych i broni sportowej. Nie nastawiaj się z góry, że Ci się nie uda lub że nie dasz rady – w naszej akademii przeszkoliliśmy tysiące osób, setki z nich są aktualnie naszymi klubowiczami z pozwoleniem na broń.

 

Co się stanie, jeśli nie będę trafiać w cel?

 

Nie oczekujemy od Ciebie, że już przy pierwszym kontakcie z bronią będziesz trafiać prosto do celu. Jednakże nasi instruktorzy dołożą wszelkich starań – zarówno podczas części teoretycznej, jak i praktycznej – by to się udało. Jeśli w pierwszej serii strzelania nie trafisz do celu, nie martw się – przećwiczymy z Tobą dany moduł jeszcze raz. Dostaniesz od nas amunicję bez dodatkowych opłat i ponownie wyjaśnimy Ci, jak należy kierować ogień. Z praktyki jednak wiemy, że nie potrzeba ani talentu, ani wcześniejszego doświadczenia z bronią. Wystarczy dokładnie wykonywać nasze polecenia, by wszystkie strzały były w celu.

 

Czy mogę zabrać ze sobą osobę towarzyszącą?

Oczywiście! Na strzelnicy, poza obrębem osi strzeleckiej dostępne są miejsca dla osób towarzyszących. Tam Twoja rodzina lub znajomi mogą oglądać część praktyczną strzelania lub zadać pytania instruktorom. Zachęcamy jednak, by rozważyć zakup pakietów dla dwóch lub czterech osób. Dzięki temu nie tylko zapłacicie specjalną, obniżoną cenę od osoby, ale też wspólnie przeżyjecie niezapomniane emocje! Na strzelnicę możecie zabrać również swoje dzieci, jednak musicie się upewnić, że będą one pod opieką osoby dorosłej.

Podobne Newsy