Szkolenie VIP w Akademii Obrony Saggita – na czym polega?

Wśród kursów strzeleckich Akademii Obrony Saggita posiadamy specjalny program szkolenia VIP. Dwa dni intensywnej nauki, ponad 300 wystrzelonych nabojów, 16 godzin wiedzy teoretycznej połączonej z ćwiczeniami praktycznymi. A wszystko to, by po zakończeniu szkolenia dysponować umiejętnościami i wiedzą na poziomie biegłego posługiwania się bronią. Na czym dokładnie polega szkolenie strzeleckie VIP i dlaczego warto się na nie zapisać?

Czym jest szkolenie strzeleckie VIP?

 

Szkolenie VIP to nasz najbardziej rozbudowany, kompleksowy program nauki strzelania defensywnego. Został on opracowany przez samego właściciela Akademii Obrony Saggita – Tadeusza Dubickiego, który to osobiście prowadzi całość zajęć. Wieloletnie doświadczenie oraz dowodzenie jednostkami specjalnymi pozwoliły stworzyć intensywny, dwudniowy kurs, który kompleksowo przygotuje Cię do obsługi broni w obronie własnej i Twoich bliskich. Kurs realizowany jest tylko trzy razy w roku, a zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach. Wszystko po to, by każdy uczestnik wydobył esencję teoretyczną i w praktyce nauczył się omawianych zagadnień.

 

Czego się nauczę na szkoleniu VIP?

 

Podczas szkolenia VIP omawiane są wszystkie moduły, które dostępne są w oddzielnych pakietach, czyli:

 

 

Pomimo tak dużego zakresu materiału, każdy moduł omawiany jest precyzyjnie, w tempie pozwalającym na przyswojenie wiedzy. Jeśli którykolwiek z uczestników ma problemy z prawidłowym wykonaniem ćwiczenia, następuje powtórzenie materiału w teorii i praktyce. Nie spieszymy się, nie zostawiamy uczestników z pytaniami – strzelamy tak długo, aż wszyscy pomyślnie będą w stanie zrealizować każdy  z modułów.

 

Dla kogo szkolenie VIP będzie odpowiednie?

 

Szkolenie VIP kierowane jest do każdej osoby, która chce nauczyć się strzelać bez względu na poprzednie doświadczenia strzeleckie. Nie liczy się to, czy wcześniej korzystaliście z broni, jakiej jesteście płci lub czym zajmujecie się na co dzień. Każda osoba – od policjanta przez księgową aż po prezesa firmy – ukończy kurs z jednakowo obszernym zakresem nowych kompetencji strzeleckich. Nie przejmuj się, jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z broni palnej – po tym szkoleniu zrozumiesz, że strzelanie jest proste i sprawia dużą frajdę, a przede wszystkim pozwoli ochronić siebie i swoich bliskich. Pakiet strzelecki VIP to dobry pomysł na upominek urodzinowy – w tym prezent na 18-tkę – prezent świąteczny czy rocznicę ważnych uroczystości.

 

Ile kosztuje szkolenie VIP i co jest wliczone w cenę?

 

Szkolenie VIP jest naszym najbardziej rozbudowanym pakietem, w związku z tym jego koszt wynosi 2500 złotych. Choć kwota ta może wydawać się wysoka, to warto zwrócić uwagę, co wchodzi w jego skład:

 

  • Wstęp na strzelnicę wraz z opłaconym pakietem wyposażenia – tarczami, obsługą i opieką instruktorską;
  • Dostęp do różnych jednostek broni – od Glocka przez AK-47 aż po karabin wyborowy Remington 700 czy strzelbę gładkolufową Winchester SXP Defender;
  • Komplet amunicji – co najmniej 300 sztuk amunicji pistoletowej + około 50 sztuk amunicji do pozostałych rodzajów broni;
  • Wyżywienie przez 2 dni – śniadanie wraz z obiadem (uwzględniamy indywidualne potrzeby żywieniowe, np. nietolerancję laktozy czy wegetarianizm);
  • Wiedza teoretyczna przekazywana przez Tadeusza Dubickiego – efekt jego wieloletniego doświadczenia i służby jako dowódca jednostek specjalnych; 

 

Tylko pierwsze trzy punkty – wstęp na strzelnicę, dostęp do broni i komplet amunicji – to wydatek co najmniej 2000 złotych na strzelnicy komercyjnej. Dodajmy do tego kompleksową wiedzę, której nauka w standardowych akademiach policyjnych czy w wojsku zajęłaby Wam od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy. Cena nie obejmuje zakwaterowania, jednak dzięki zaprzyjaźnionym z nami hotelom i pensjonatom pomagamy w rezerwacji noclegu po preferencyjnej stawce. Sama kwota może być rozbita na dwie raty – 50% w formie przedpłaty i 50% płatne w pierwszym dniu szkolenia.

 

Czy po szkoleniu VIP mogę otrzymać pozwolenie na broń?

 

Szkolenie VIP to najlepszy możliwy start w drodze po pozwolenie na broń. Już podczas pierwszego dnia zajęć możesz zapisać się do klubu Akademii Obrony Saggita – minimum trzymiesięczne członkostwo w takim klubie to warunek konieczny do dopuszczenia na egzamin patentowy PZSS. Przez te trzy miesiące pomożemy Ci w nauce teorii, która będzie niezbędna na teście teoretycznym, zdobędziesz również umiejętności strzeleckie, którymi zdasz egzamin praktyczny. Uzyskując patent, jesteś na ostatniej prostej w drodze po pozwolenie na broń. Zostaną Ci badania psychologiczne, złożenie wniosku do Wydziału Postępowania Administracyjnego oraz uzyskanie opinii dzielnicowego. Przez cały ten proces zaopiekujemy się Tobą i przeprowadzimy Cię, pomagając w wypełnieniu niezbędnej dokumentacji.

Podobne Newsy
Podsumowanie 2023 roku w liczbach – Akademia Obrony Saggita
Prowadzący strzelanie – kto to jest, jak nim zostać? Zadania i obowiązki prowadzącego strzelanie
Kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej – co warto wiedzieć? Kurs KPOF, praca, zarobki
Imprezy integracyjne dla firm na strzelnicy – Akademia Obrony Saggita