Strzelnica a dzieci – czy można przyjść z dzieckiem na strzelnicę?

Dla wielu osób strzelnica jest na tyle specyficznym miejscem, że z góry narzuca swoją hermetyczną, zamkniętą strukturę. Jest to jednak mit – dobrym przykładem inkluzywności jest rosnąca liczebność aktywnie strzelających kobiet. Wciąż jednak stoimy przed kolejną ścianą tabu, czyli obecnością dzieci na strzelnicy. W Akademii Obrony Saggita doceniamy indywidualne pasje i chęć rozwoju – nawet wśród najmłodszych uczestników. Sprawdź, jakie są warunki obecności dzieci na strzelnicy!

Czy można przyjść z dzieckiem na strzelnicę?

 

Wielu naszych kursantów, ale też członków Akademii Obrony Saggita pyta nas, czy można przyjść z dzieckiem na strzelnicę. Bez zbędnego przedłużania odpowiadamy – tak, jest taka możliwość, co więcej: dziecko może uczestniczyć w kursach strzeleckich już od 10. roku życia. Zachęcamy jednak do zapoznania się z dalszą częścią tekstu, w której szczegółowo omawiamy zasady korzystania z broni przez małoletnich oraz uczestnictwo dzieci w kursach strzeleckich. Jeżeli jesteś rodzicem i zapisałeś się na szkolenie, ale nie masz możliwości zostawienia dziecka w domu – możesz przyprowadzić je na strzelnicę. Na miejscu dostępny jest budynek z miejscami siedzącymi i toaletą, dzięki czemu Twój maluch może przebywać w spokoju, z dala od huku broni. Z oczywistych względów nie dysponujemy kącikiem zabaw, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrać z domu kolorowanki z kredkami lub ulubioną zabawkę. Nieco starsze dzieci będą miały okazję, by przyglądać się strzelaniu z bliska lub porozmawiać z instruktorami i dowiedzieć się więcej na temat broni. 

 

Dziecko na strzelnicy – kto ponosi odpowiedzialność?

 

Co do zasady, od momentu wejścia na strzelnicę do jego opuszczenia odpowiedzialność spoczywa na rodzicu lub opiekunie prawnym. Dotyczy to także sytuacji, w której dziecko jest uczestnikiem kursu strzeleckiego. Jednak nie wygląda to tak, że instruktorzy ignorują dzieci na strzelnicy lub nie są zainteresowani ich bezpieczeństwem. Wręcz przeciwnie – nasza kadra zwraca szczególną uwagę na parametry, które przy dorosłych są oczywiste, np. czy broń nie jest zbyt ciężka lub czy odrzut nie wymaga dodatkowej stabilizacji. Możecie więc być pewni, że każda osoba – niezależnie od wieku, płci czy stopnia zaawansowania obsługi broni – trafia pod dobrą i doświadczoną opiekę.

 

Rodzic i dziecko na strzelnicy

 

Zdecydowana większość członków klubu Akademii Obrony Saggita to osoby, które założyły rodziny i mają dzieci. Czy to oznacza, że ze względu na obowiązki z domu nie mogą regularnie trenować? W żadnym wypadku! Rodzicielstwo można połączyć z pasją i hobby, czego przykładem są nie tylko klubowicze, ale też instruktorzy. To najlepszy przykład na to, że wizyta rodzica z dzieckiem na strzelnicy jest dobrym pomysłem. Jeśli wykupiliście strzelanie dla siebie i macie dziecko w wieku 12-18 lat, możecie skorzystać z naszej oferty strzelania dla dwojga. Przykładem takiej oferty jest Basic Shooting Operator dla dwojga – wybierając taki wariant, oszczędzacie 50 złotych w porównaniu do zakupu dwóch pojedynczych pakietów. Ten kurs dostępny jest także w wariancie czteroosobowym – w tym przypadku oszczędność wynosi aż 280 złotych!

 

Kursy strzelania dla dzieci – które sprawdzą się najlepiej?

 

Nastoletnie dzieci bardzo często interesują się naszymi kursami ze względu na pojawiającą się pasję strzelecką. Jedne interesują się bronią, bo chcą zostać policjantami, żołnierzami lub ogólnie służbą mundurową. Inne z kolei zafascynowały się strzelectwem pod wpływem komiksów, gier video, ulubionym serialem czy filmem. Nic więc dziwnego, że małoletni chcą przekonać się, jak to jest strzelać z policyjnego Glocka, legendarnego Kałasznikowa czy strzelby gładkolufowej z charakterystycznym przeładowaniem. Jeśli chcecie, by dziecko skorzystało z oferty strzelnicy, to najlepszym rozwiązaniem będzie zapisanie go na wcześniej wspomniany kurs Basic Shooting Operator. To podstawowy zakres szkoleniowy, który obejmuje naukę bezpiecznego obchodzenia się z bronią oraz strzelaniem do celu z rozmaitych rodzajów broni. Na miejscu zapoznacie się z takimi rodzajami broni jak:

 

  • Glock 17 – najpopularniejszy pistolet używany przez szereg formacji na świecie;
  • H&K USP Expert – alternatywa dla Glocka, używana głównie przez służby specjalne;
  • CZ 75 Kadet – pistolet bocznego zapłonu, sportowy, o zredukowanym odrzucie;
  • Strzelba gładkolufowa Winchester SXP Defender z systemem pump action;
  • AK-47 – legendarny, doskonale rozpoznawalny Kałasznikow z drewnianą okładziną;
  • Mossberg MMR – niezawodna konstrukcja na bazie amerykańskiej rodziny AR-15;
  • Savage Mark II FVXP – wyborowy karabinek sportowy do strzelania precyzyjnego;
  • Remington 700 – czterotaktowy, podstawowy karabin wyborowy armii amerykańskiej;

 

Co najważniejsze – jeżeli Twoja pociecha będzie mieć problem z obsługą którejś z tych broni, otrzyma dodatkową amunicję bez dodatkowych opłat. Każdego kursanta – bez względu na wiek – traktujemy jednakowo, dlatego strzelamy do momentu, aż uczestnik nauczy się celnie prowadzić ogień w kierunku celu. Gwarantujemy, że po takiej dawce wrażeń dziecko na zawsze zapamięta dzień szkolenia i długo będzie mieć uśmiech na twarzy. 

Podobne Newsy