Poznaj naszych instruktorów – Tadeusz Dubicki

Odpowiedni nauczyciel to nie tylko szansa na szybsze i łatwiejsze przyswojenie wiedzy. To także realna szansa na odnalezienie pasji i zachęta do jej dalszego zgłębiania. Nasza kadra instruktorska złożona jest z fascynatów – osób biegłych w zakresie teorii i praktyki strzelania. Na ich czele stoi Tadeusz Dubicki – head chief oraz właściciel Akademii Obrony Saggita. Poznajcie z bliska Tadeusza i przekonajcie się, dlaczego nauka pod jego okiem jest ciekawa i przystępna.

Historia Tadeusza Dubickiego

 

Aby zrozumieć sens pracy Tadeusza, jak i całego istnienia Akademii Obrony Saggita, warto cofnąć się do korzeni. Tutaj pierwotną pasją były sztuki walki, czyli boks i karate, które były jedną z form rozwoju fizycznego. Po ukończeniu szkoły średniej Tadeusz został przyjęty na elitarny kierunek “Działania specjalne i dywersyjno-rozpoznawcze” Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Tam zdobył zarówno teoretyczne, jak i praktyczne umiejętności dowodzenia grupami specjalnymi. Dzięki temu mógł realizować zadania neutralizacji zagrożenia osobowo-sprzętowego w podlegającej mu grupie 5-6 osób. Równolegle w trakcie pobierania nauki na CSWL pojawiły się pierwsze obserwacje związane głównie z krav magą i strzelectwem. Choć nie od razu zajął się nauczaniem izraelskiego systemu samoobrony i prowadzeniem klubu strzeleckiego, to po pewnym czasie, w wieku 33 lat poświęcił się tworzeniu Akademii Obrony Saggita. Co ciekawe, CSWL nie jest jedynym fakultetem Tadeusza – nominalnym kierunkiem studiów jest Prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, następnie ukończył Pedagogikę na Wyższej Szkole Pedagogicznej, a następnie został absolwentem Teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym. 

 

Początki Akademii Obrony Saggita

 

Obecne struktury Akademii Obrony Saggita są naprawdę rozległe i liczą sobie setki instruktorów i tysiące wyszkolonych osób. Jednak początki – jak w każdym przedsięwzięciu – były skromne. Zaczęło się od nauczania krav magi – jako jedna z pierwszych osób w Polsce podjął się tego zadania “na poważnie”. Przełomowy okazał się pomyślnie zdany egzamin na stopień Expert 1 w Izraelu – Tadeusz jest pierwszą osobą w Polsce, której ta sztuka się powiodła. Z czasem pojawiła się druga odnoga Akademii Obrony Saggita, czyli ochrona VIP-ów. Z usług Tadeusza korzystało wielu biznesmenów, polityków, artystów i dyplomatów, np. Leszek Czarnecki, Marek Jurek, Eleni, Zbigniew Preisner, David GIlmour czy abp Celestino Migliore. Za namową kursantów i współpracowników oraz w obliczu wzrastającego popytu na strzelectwo sportowe, Tadeusz zainicjował nauczanie strzelectwa bojowego. Sukces tego przedsięwzięcia okazał się na tyle duży, że postanowił on nie tylko utworzyć klub strzelecki Akademii Obrony Saggita, ale też sam zdobył uprawnienia sędziowskie Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

 

Filozofia postępowania Tadeusza

 

Nie ma wątpliwości co do tego, że tak żmudna praca wymagała pewnej metodyki w działaniu lub – jak ktoś woli – filozofii postępowania. Ta opracowana przez Tadeusza zakłada istnienie pięciu komplementarnych elementów, które muszą ze sobą współdziałać w zbilansowanych proporcjach:

 

  • Etyczność – czyli posiadany przez jednostkę zbiór etyczno-moralnych;
  • Emocjonalność – reagowanie na dostarczane bodźce, w tym sytuacje stresowe;
  • Fizyczność – dbałość o sprawność fizyczną, odpowiednią prezencję i ubiór;
  • Intelekt – dbałość o sprawność umysłową, poszerzanie horyzontów, otwartość;
  • Nawyki – zespół powtarzalnych czynności, które składają się na codzienną rutynę.

 

Tym sposobem możliwe jest osiąganie sukcesów i realizacja przedsięwzięć, chociażby w postaci zarządzania Akademią Obrony Saggita. To oznacza, że Tadeusz nie jest stereotypowym żołnierzem-osiłkiem, ckliwym dewotem czy oderwanym od rzeczywistości myślicielem. Kombinacja powyższych elementów sprawia, że z Tadeuszem i porozmawiasz o swojej pasji, i nauczysz się strzelać i będziesz mógł go skrytykować lub pochwalić prosto w twarz.

 

Treningi strzeleckie z Tadeuszem

Zapisując się na kursy strzeleckie w Akademii Obrony Saggita, istnieje bardzo duża szansa, że to właśnie Tadeusz będzie prowadzić Twoje zajęcia. W wyjątkowych sytuacjach do tego zadania zostaną oddelegowani najbardziej doświadczeni stażem instruktorzy, którzy z nie mniejszym zapałem przeszkolą Cię z zakresu obsługi broni. Wiele zajęć, np. szkolenie VIP wymaga zaangażowania co najmniej dwóch instruktorów, co oznacza, że u boku Tadeusza pojawi się dodatkowy współprowadzący. Są też takie zajęcia, które ze względu na obszerność materiału teoretycznego – a takim jest przygotowanie do patentu – będzie prowadzone właśnie przez Tadeusza. W każdej z tych sytuacji doświadczenie, wiedza i umiejętności Tadeusza okażą się kluczowe, by skutecznie i ciekawie przekazywać wiedzę kursantom Akademii Obrony Saggita.

Podobne Newsy
Podsumowanie 2023 roku w liczbach – Akademia Obrony Saggita
Imprezy integracyjne dla firm na strzelnicy – Akademia Obrony Saggita
Komendy w strzelectwie sportowym – co oznaczają, jak należy się zachować?
Strzelnica w wakacje – oryginalny pomysł na letnią atrakcję